Europa League | FCSB-Vitoria Guimaraes, scor 0-0, in mansa tur
Vizite: 143
23 august 2019
Share |

FCSB și Vitoria Guimaraes au remizat, joi seară, scor 0-0, în manșa tur a play-off-ului Europa League. Partida s-a disputat pe Stadionul „Marin Anastasovici”, din Giurgiu, relateaza Digi 24.

Cea mai mare ocazie a celor de la FCSB i-a aparținut lui Florin Coman, în minutul 23, care a trimis în bară din interiorul careului. Tot Coman a mai ratat o șansă importantă pentru vicecampioana României, cu patru minute înainte de pauză, însă portarul Douglas a respins.

După pauză, ocaziile importante au lipsit de ambele părți, iar partida dintre FCSB și Vitoria Guimaraes s-a încheiat nedecis, scor 0-0.

FCSB - Vitoria Guimaraes 0-0. Dorința lui Mihai Pintilii s-a împlinit. FCSB n-a luat gol acasă de la Guimaraes, dar nici n-a dat, iar turul din playoff-ul Europa League s-a terminat 0-0.

FCSB a început în forță meciul tur din playoff ul Europa League - Planic a înscris încă din minutul 3, dar golul nu a fost validat pe motiv de offside. Tot roș-albaștrii au fost mai periculoși până în pauză, prin Florinel Coman, însă bara și portarul advers s-au opus.

FCSB - Vitoria Guimaraes 0-0. Calificarea se decide în Portugalia

În repriza a doua, emoții au fost doar când portughezii au cerut în zadar penalty la intervenția lui Planic. FCSB - Vitoria Guimaraes s-a terminat 0-0 și calificarea în grupele Europa League se decide în Portugalia. Până atunci, roș-albaștrii au etapă la Mediaș, duminică, în direct la Digi Sport.

Sursa: Digi 24