FB Promo
Fotbalistul echipei Slavia Praga, Nicolae Stanciu, a marcat un gol si doua pase de gol cu Jablonec pentru scorul de 5-0
Vizite: 320
31 mai 2020
Share |

Fotbalistul echipei Slavia Praga, Nicolae Stanciu, a marcat un gol din penalti în meciul câștigat, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, în fața formației Jablonec, în campionatul Cehiei, relateaza HotNews.

Stanciu, care a jucat până în minutul 73, a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 21.

Celelalte goluri au fost marcate de Holes ’29, Provod ’56, Tecl ’61 și Jusuf ’78 (penalti). Provod și Tecl au înscris din pase de la Stanciu.

După 26 de etape, Slavia este lider în clasament, cu 64 de puncte, în timp ce Jablonec este pe trei, cu 43 de puncte. Poziția a doua este ocupată de Viktoria Plzen, care are 56 de puncte, transmite News.ro.

Sursa: HotNews