FB Promo
EURO 2020 | Campionatul European de fotbal aduce patru meciuri la Bucuresti
Vizite: 107
1 decembrie 2019
EURO 2020 | Campionatul European de fotbal aduce patru meciuri la Bucuresti
EURO 2020 | Campionatul European de fotbal aduce patru meciuri la Bucuresti
Share |

Programul Campionatului European de fotbal, care are loc între 12 iunie și 12 iulie 2020, a fost stabilit după tragerea la sorți a grupelor care a avut loc sâmbătă, 30 noiembrie 2019, la București. Dacă se va califica la EURO 2020, România va întâlni la București Austria în 14 iunie și Ucraina în 18 iunie, relatează Digi24.

EURO 2020. Meciuri faza grupelor

Vineri, 12 iunie

Grupa A: Turcia - Italia (21:00 Central European Time, la Roma)

Sâmbătă, 13 iunie

Grupa A: Țara Galilor - Elveția (15:00, Baku)
Grupa B: Danemarca - Finlanda (18:00, Copenhaga)
Grupa B: Belgia - Rusia (21:00, St Petersburg)

Duminică, 14 iunie

Grupa D: Anglia - Croația (15:00 Wembley)
Grupa C: Austria – Câștigătoarea play-off-ului D sau A (18:00, București)
Grupa C: Olanda - Ucraina (21:00, Amsterdam)

Luni, 15 iunie

Grupa D: Câștigătoarea play-off-ului C – Cehia (15:00, Glasgow)
Grupa E: Polonia – Câștigătoarea play-off-ului B (18:00, Dublin)
Grupa E: Spania - Suedia (21:00, Bilbao)

Marți, 16 iunie

Grupa F: Câștigătoarea play-off-ului A sau D – Portugalia (18:00, Budapesta)
Grupa F: Franța - Germania (21:00, Munchen)

Miercuri, 17 iunie

Grupa B: Finlanda - Rusia (15:00, St Petersburg)
Grupa A: Turcia – Țara Galilor (18:00, Baku)
Grupa A: Italia - Elveția (21:00, Roma)

Joi, 18 iunie

Grupa C: Ucraina – Câștigătoarea play-off-ului D sau A (15:00, București)
Grupa B: Danemarca - Belgia (18:00, Copenhaga)
Grupa C: Olanda - Austria (21:00, Amsterdam)

Vineri, 19 iunie

Grupa E: Suedia – Câștigătoarea play-off-ului B (15:00, Dublin)
Grupa D: Croația - Cehia (18:00, Glasgow)
Grupa D: Anglia – Câștigătoarea play-off-ului C (21:00, Londra)

Sâmbătă, 20 iunie

Grupa F: Câștigătoarea play-off-ului A sau D - Franța (15:00, Budapest)
Grupa F: Portugalia - Germania (18:00, Munchen)
Grupa E: Spania - Polonia (21:00, Bilbao)

Duminică, 21 iunie

Grupa A: Italia – Țara Galilor (18:00, Roma)
Grupa A: Elveția - Turcia (18:00, Baku)

Luni, 22 iunie

Grupa C: Câștigătoarea play-off-ului D sau A – Olanda (18:00, Amsterdam)
Grupa C: Ucraina - Austria (18:00, București)
Grupa B: Rusia - Danemarca (21:00, Copenhaga)
Grupa B: Finlanda - Belgia (21:00, St Petersburg)

Marți, 23 iunie

Grupa D: Cehia - Anglia (21:00, Londra)
Grupa D: Croația  - Câștigătoarea play-off-ului C (21:00, Glasgow)

Miercuri, 24 iunie

Grupa E: Câștigătoarea play-off-ului V - Spania (18:00, Bilbao)
Grupa E: Suedia - Polonia (18:00, Dublin)
Grupa F: Germania – Câștigătoarea play-off-ului A sau D (21:00, Munchen)
Grupa F: Portugalia - Franța (21:00, Budapesta)

Primele două clasate din fiecare grupă și patru echipe de pe locul trei se vor califica în faza următoare.

Sursa: Digi24
Foto: Inquam Photos / Octav Ganea
Lasa un mesaj
Nume (obligatoriu)
Adresa ta de e-mail (aceasta nu va fi publicata)
Mesaj
Completeaza textul din imagine
Parteneri:
Centru de Limbi Moderne, cursuri si testare internationala, Servicii educationale de calitate. Proiecte sociale si programe de dezvoltare personala.
Language Center & Professional Training, Internet & Software Development Solutions, Multimedia Development, Audio & Video Production
INFOO Hosting, Register and Transfer Web Domain Names: .com .org .info .ro and more
Ofera informatii, consiliere, asistenta si raspunsuri la intrebari privind Uniunea Europeana in judetele Timis si Caras-Severin.
Centrul de Voluntariat Timisoara asigura comunitatii posibilitatea solutionarii problemelor prin intermediul voluntariatului.
YMCA Romania are ca scop dezvoltarea societatii contemporane prin formarea pozitiva a tinerilor, pentru consolidarea comunitatii.